ZnojmoTřinec
3:5(0:0,1:4,2:1)
so 3. 2. 2024 16:30 @ SH TJ Znojmo, ČEZ Extraliga, 19. kolo

Ženy vyrážejí pro potřebné body do Znojma

Ženy po dvou těžkých domácích zápasech opět vyjedou do republiky. V sobotu 3.2. odehrají svůj předposlední venkovní zápas na půdě Znojma. Svěřenkyně trenéra Laštůvky budou chtít zapomenout na vysokou porážku od Vítkovic a zabojují o další tři body do tabulky. Třinecké ženy stále bojují o vysněné play-off a body ze Znojma jim v tom cíli mohou pomoci. Úvodní buly je plánováno na 16:30

Po dvou těžkých zápasech na domácím hřišti, ČPP Ostrava (4:5) a Vítkovice (3:15), čeká ženy výjezd na jižní Moravu do Znojma. První zápas ženy zvládly na výbornou 5:1. Třinecké ženy ukázaly, že dokážou držet krok i se silným soupeřem, 2:4 s Olomoucí, 4:5 s Ostravou a překvapivá výhra nad Tatranem Střešovice 4:3. „Z prohraných zápasů si můžeme vzít, že pokud se držíme plánu a chceme ze sebe vydat maximum, porážíme soupeře jako je Tatran nebo hrajeme výborně jako s Ostravou. Pokud vypadneme z koncentrace, dostaneme bídu jako s Vítkama nebo Chodovem,“ doplnil Šimon Laštůvka. Celkově to vypadá, že je to právě Třinec, který má větší šanci na další zisk bodů a přiblížit se tak vytouženému play-off. „Nechci nic zakřiknout, ale takový výsledek 8:2 je za mě reálný, třetinu po třetině si pomalu půjdeme do cíle,“ zakončil trenér Laštůvka.

Florbalistky Znojma, jako nováček v ČEZ extralize, nedokázaly vyhrát ani jeden a krčí se na poslední příčce tabulky. Poslední zápas odehrály proti Chodovu, kde do sbírky gólu dostaly dalších 25 kousků, stejně jako první utkání na Chodově. Na rozdíl od Třince Znojmo nedokáže hrát vyrovnané zápasy s první čtyřkou a v posledních 5 zápasech nikdy nedostaly míň než 11 gólu po výsledcích (4:13) Bohemka, (2:11) Brno, (3:12) Liberec, (11:1) Tatran a (1:25) Chodov.