TřinecŽidenice
7:3(3:1,1:0,3:2)
so 12. 10. 2024 14:00 @ SH Stars Třinec, ČEZ Extraliga, 5. kolo

Ženy s jednou výhrou a prohrou

Ženy v sobotu 12.10. odehrály první domácí zápas v nové sezoně extraligy. Na domácí palubovce přivítaly soupeřky ze Židenic a dokázaly si s nimi poradit a vyhrály 6:3. V pondělí 14.10. dohrávaly ženy 2. kolo ČEZ Extraligy ve Vítkovicích a tam podlehly vysoko 2:13.

První zápas se Židenicemi v této sezoně. Do zápasu vlétly třinecké ženy v jiném tempu než soupeřky a těžily z toho. První branka padla už do páté minuty první třetiny, a to v čase 4:27 se prosadila Šibrová. Za necelých třicet sekund se třinčanky prosadily znovu. Z hole Zoubkové šla střela přímo za záda Kratochvílové. V čase 13:42 se poprvé v třineckém dresu prosadila Klinkovská. V 18. minutě se prosadily poprvé v zápase také hostky ze Židenic. Míček do sítě dostala Fuchsová.

Druhá třetina, co se gólu týká, byla klidnější. Za to jsme viděli dva fauly na straně Židenic a jeden faul na straně Třince. Jeden gól jsme přece jen viděli. Dvacátá osmá minuta a gól z hole Mišúnové. Do šaten po druhé třetině se šlo za stavu 4:1.

Do poslední třetiny zápasu nastoupily lépe Židenice. V čase 40:54 se prosadila Janečková. Na začátku 47. minutě se prosadila podruhé v zápase Adéla Šibrová. Na konci této minuty ženy přidaly šestou trefu v zápase, a to z hole Podsedníkové. V 55. minutě bylo nařízeno trestné střílení, které hostující Králová proměnila. Poslední gól zápasu padl třicet sekund dokonce a prosadila se Zoubková. První domácí zápas skončil vítězstvím 6:3.

V pondělí 14.10. ženy dohrávaly 2. kolo ČEZ extraligy ve Vítkovicích. První branka zápasu padla v čase 8:42, když se prosadily domácí Vítkovice, konkrétně Kubalčíková. Do konce první třetiny se ještě prosadily v 15. minutě Kangas, v čase 16:55 Seevald a patnáct sekund do konce třetiny vstřelila gól Maroszová.

Ve druhé třetině přidaly soupeřky dalších šest branek. Prosadily se Seevaldová, Matysková, Klvačová, Rybičková, Beránková a Maroszová. Za třinecké se prosadila v čase 31:57 Portešová.

Ve třetí třetině, v čase 45:34 dorazila hattrick Vendula Maroszová. Poté se ještě ve třetí třetině prosadila dvakrát, v 49. a 56. minutě. Druhý gól Třince dala znova Klára Portešová. Zápas skončil výsledkem 2:13.

FBC Intevo Třinec – K1 Florbal Židenice 7:3
branky: 5. Adéla Šibrová, 5. Sabina Zoubková, 14. Klára Klinkovská, 28. Lucie Mišúnová, 48. Adéla Šibrová, 48. Vendula Podsedníková, 60. Sabina Zoubková - 18. Viktorie Fuchsová, 41. Natálie Janečková, 55. Veronika Králová; rozhodčí: Adam Tietz – Matěj Vrablík; vyloučení: 1:2; využití: 0:0; diváků: 138; zásahy brankářů: Simona Pytlíková 20 - Anna Kratochvílová 20; po třetinách: 3:1, 1:0, 3:2

Komentář trenéra Šimona Laštůvky k zápasu se Židenicemi: „Dneska jsme naprosto naplnili to, co jme si řekli v šatně. Dneska to bylo z 89-90 % dobře zahráno. Měli jsme supr rozhodování a hlavně koncentraci. Hru 5 na 5 jsme dost kontrolovali a že jsme v zápase byli dominantní. Hodně jsme si pomohli rychlými góly, pak se hrálo ve větší pohodě.“

Komentář Nikoly Liberdové k zápasu se Židenicemi: „Za mě dneska supr zápas. Hrály jsme to, co jsme měly hrát, plnily jsme pokyny od trenéra. Většinu času jsme hrály na balonku, takže za mě spokojenost.

1. SC TEMPISH Vítkovice – FBC Intevo Třinec 13:2
branky: 9. Nela Kubalčíková, 15. Jenna Kangas, 17. Sára Seevaldová, 20. Vendula Maroszová, 22. Sára Seevaldová, 23. Tereza Matýsková, 26. Anna Klvačová, 26. Veronika Rybičková, 32. Vendula Beránková, 39. Vendula Maroszová, 46. Vendula Maroszová, 49. Vendula Maroszová, 56. Vendula Maroszová - 32. Klára Portešová, 56. Klára Portešová; rozhodčí: Martin Müller – Michal Nehera; vyloučení: 0:0; využití: 0:0; diváků: 129; zásahy brankářů: Viktorie Karasová 10 - Martina Szwanczarová 8, Dagmar Šteglíková 12; po třetinách: 4:0, 6:1, 3:1

Komentář trenéra Šimona Laštůvky k zápasu ve Vítkovicích: „Vítkovice nás přejely. Měli jsme tam i světlé pasáže, od kterých jsme se chtěli odrážet, nicméně tím, jak nás Vítkovice v obranném pásmu celkem točily, tak jsme ztráceli na fyzičce.“

Komentář Kláry Portešové k zápasu ve Vítkovicích: „Za mě je to obrovská zkušenost. Zápas byl náročný v hodně vysokém tempu a Vítkovice jsou strašně těžký soupeř.