ŽideniceTřinec
3:5(2:1,1:3,0:1)
ne 7. 4. 2024 17:00 @ STAREZ ARÉNA VODOVA (Velká hala), ČEZ Extraliga, 12. kolo

Ženy poslední zápas sezony zvládly

V neděli 7.4. odehrály ženy svůj poslední zápas sezony na hřišti Židenic. Vyrovnaný zápas rozhodly tři branky ve druhé třetině a ženy si z posledního tripu sezony přivezly všechny tři body domů do Třince.

První třetina začala opatrně. První branky jsme se dočkali až v druhé půlce třetiny. V čase 12:03 se prosadila domácí Zimolová. Radost domácích hráček netrvala moc dlouho, za dvě minuty vyrovnala skoré Liberdová. Do konce první třetiny udeřily domácí ještě jednou, a to z hole Markové. Do šaten po první část se šlo za stavu 2:1 pro domácí celek.

Po odehrání čtyř minut a třiceti sedmi sekund z druhé třetiny se prosadila třinecká Zelena a vyrovnala stav na 2:2. O minutu a půl později se po nahrávce Portešové nemýlila Macigová a otočila skoré zápasu ve prospěch Třince. Přesilovou hru v čase 34:28 proměnila Podsedníková a Třinec už vedl o dvě branky. V čase 35:59 snížila náskok Zimolová a druhá třetina tak skončila za stavu 4:3 pro Třinec.

Ve třetí třetině padl jen jeden gól, a to z hole Hrobařové, po dvou odehraných minutách závěrečné části. Ženy tak vybojovaly poslední tři body této sezony a před publikem, které s nimi jelo v autobuse zakončily sezonu vítězně.

K1 Florbal Židenice – FBC Intevo Třinec 3:5
branky: 13. Monika Zimolová, 17. Barbora Marková, 36. Monika Zimolová - 14. Nikola Liberdová, 25. Alina Zelena, 26. Kateřina Macigová, 35. Vendula Podsedníková, 43. Klára Hrobařová; rozhodčí: Tomáš Húska – Pavel Vích; vyloučení: 2:2; využití: 0:1; diváků: 114; po třetinách: 2:1, 1:3, 0:1

Hodnocení Kláry Hrobařové: „Myslím si, že jsme do dnešního zápasu nevstoupily úplně šťastně. Chvíli jsme se trápily s technikou a povrchem jako vždy tady v Brně. Takže jsme si řekly že to musíme zjednodušit a že se s tím nesmíme tak piplat. V druhé třetině jsme se o to snažily, po druhé třetině jsme vedly 3:2, ale věděly jsme, že vymalováno ještě není a do třetí třetiny jsme šly s tím, že si vedení udržíme.