OlomoucTřinec
8:3(3:1,2:2,3:0)
ne 18. 2. 2024 14:00 @ SH Čajkaréna Olomouc, ČEZ Extraliga, 21. kolo

Ženy play-off nevybojovaly

Ženy vyjely v neděli 18.2. 2024 bojovat o play-off do Olomouce. Tento boj nedopadl úplně podle představ trenéra Laštůvky. Třinecké ženy podlehly soupeřkám z Olomouce 3:8.

Ženy v neděli vyjely na hřiště Olomouce, aby se pokusily urvat důležité tři body do tabulky a mít tak možnost zahrát si play-off. Ženy Olomouce ale drama ve speciálním zápase, vybíraly se peníze na charitu, nedopustily a Třinec si vezl z Olomouce porážku 3:8.

První třetina nezačala pro třinecké úplně dobře. V 5. minutě se prosadila domácí Cholinská, na níž navázaly v 10. minutě Horčičková a v 11. minutě Vaculová. Třinecký trenér Laštůvka si vzal oddechový čas, aby holky vrátil do koncentrace. To se mu povedlo. Ve 14. minutě snižovala na rozdíl dvou branek Portešová. A do šaten se šlo za stavu 1:3 pro domácí.

První desetiminutovka druhé části zápasu patřila Třinci. Dva góly do branky soupeře daly Šibrová a Kociánová. Bylo vyrovnáno. A zápas mohl začít od začátku. Olomoucké ženy ale rychle opět odskočily o dvě branky, protože v čase 30:24 se prosadila Řeháková a o minutu a půl později podruhé v zápase Horčičková. Druhá třetina skončila výsledkem 3:5 pro domácí.

Třetí třetina patřila gólově domácím. Šest minut po začátku třetí periody skórovala Zerzánová. V půlce třetí třetiny se prosadila podruhé v zápase Vaculová. Cholinská přidala gól v přesilovce a byl konec. Třinecké ženy nedokázaly vybojovat tři body a budou hrát play-down.

Adéla Šibrová hodnotí zápas: „I přes to, že jsme byly před zápasem hodně nabuzené, protože jsme věděly, že nám jde ještě o body do play-off, tak jsme do zápasu vstoupily hodně špatně.“

FBS Olomouc – FBC Intevo Třinec – 8:3

branky: 6. Lucie Cholinská, 10. Klára Horčičková, 11. Gabriela Vaculová, 31. Eva Řeháková, 32. Klára Horčičková, 47. Valentýna Zerzánová, 51. Gabriela Vaculová, 56. Lucie Cholinská - 14. Klára Portešová, 23. Adéla Šibrová, 30. Klára Kociánová; rozhodčí: Tomáš Húska – Pavel Vích; vyloučení: 0:2; využití: 2:0; diváků: 204; zásahy brankářů: Hana Kuchařová 16 - Simona Pytlíková 22; po třetinách: 3:1, 2:2, 3:0

FBS Olomouc: Kuchařová H. (Hodulíková) – Baumgartner, Hlaviznová, Kuchařová Z., Zmrzlá, Pěnkavová, Soušková, Krupičková – Reimerová, Vaculová, Cholinská, Zerzánová, Horčičková, Řeháková, Pešavová, Šablaturová, Hegingerová, Brančíková, Suchánková

FBC Intevo Třinec: Pytlíková (Szwanczarová) – Blechová, Kociánová, Gawryšová, Hrobařová, Mieszek, zelená – Šibrová, Liberdová, Mišúnová, Podsedníková, Portešová, Martynková, Bieleszová, Sovadinová, Macigová, Kantorková, Böhmová, Buchtelová