Související zápasy

FBC Třinec

Ženy o víkendu poloviční

Ženy v pátek 27.9. dohrávaly první kolo ČEZ Extraligy v Liberci a v neděli 29.9. je čekal zápas v Brně s buldočkami. Páteční zápas zvládly ženy na tři body, ale v neděli se neprosadily ani jednou a z Brna si přivezly porážku 0:5.

Dohrávku prvního kola ČEZ extraligy začaly ženy dobře. Už v čase 6:55 se po souhře s Liškovou prosadila Liberdová. Na toto vedení, ale ženy z Liberce dokázaly rychle odpovědět a dvěmi slepenými góly v časovém rozmezí dvanácti sekund se do vedení dostaly ony. V patnácté minutě první třetiny bylo ovšem nařízené trestné střílení ve prospěch třineckých hráček a Kantorková ho proměnila jako stará harcovnice, a tak po první třetině byl zápas vyrovnaný.

Ve druhé třetině se prosadily oba týmy jen jednou. Za třinecké barvy se prosadila Podsedníková. O vyrovnání stavu se postarala Klubalová z Liberce.

Ve třetí třetině se prosadily jen třinecké ženy. Jako první se v čase 49:47 prosadila Portešová. V padesáté sedmé minutě se prosadila Sovadinová. Do prázdné branky korunovala výhru třineckých žen třicet sekund dokonce Portešová. Třinecké ženy tak v dohrávce prvního kola ČEZ extraligy vyhrály 6:3.

Ve třetím kole ČEZ Extraligy, které se hrálo v neděli 29.9. třinecké ženy narazily na Bulldogs Brno. V tomto zápase se jim nepodařilo skórovat a nechaly střílet góly jen soupeřky. Jako první se prosadila ve čtrnácté minutě Žáková. Také druhý gól vstřelila Žáková, a to ve třicáté minutě. Ve druhé třetině buldočky dokázaly dát ještě jednu branku, a to v čase 34:47, když se prosadila Karolína Bartoňková. Po druhé třetině byl stav utkání 0:3 z pohledu třineckých hráček. Také ve třetí třetině se domácí hráčky prosadily dvakrát. Poprvé v 43. minutě prostřelila Pytlíkovou Pešková. Třešničku na dort přidala v čase 58:49 Vlčková a třinecké ženy si tak z Brna přivezly pověstného bůra

Crazy girls FBC Liberec – FBC Intevo Třinec 3:6
branky: 8. Petra Škodová, 8. Petra Škodová, 38. Karolína Klubalová - 7. Nikola Liberdová, 15. Tereza Kantorková, 22. Vendula Podsedníková, 50. Klára Portešová, 57. Karolína Sovadinová, 60. Klára Portešová; rozhodčí: David Bezucha – Tadeáš Sidenberg; vyloučení: 0:1; využití: 0:0; diváků: 50; zásahy brankářů: Aneta Fryčová 21 - Simona Pytlíková 33; po třetinách: 2:2, 1:1, 0:3

Komentář trenéra Šimona Laštůvky k zápasu s Libercem: „Rozhodovaly chyby na obou stranách. Zápas byl hodně podobný finálovému zápasu na Czech openu, kde jsme na sebe narazili posledně, že jsme byli často v určitých pasážích silně přehrávaní, ale selhala koncovka liberce, ale na druhou stranu my, když jsme už měli nějakou pěknou akci tak to ztroskotalo na gólmance nebo jsme nemířili přesně.

Komentář brankářky Třince Simony Pytlíkové k zápasu s Libercem: „Byla u nás lepší bojovnost oproti minulému zápasu v Liberci, každopádně zápasy s Libercem jsou vždy vyrovnané a je to také dost o štěstí a kdo dá více gólu vyhrává a dneska jsme to byly my a doufám že to bude i příště takhle.“

Bulldogs Brno – FBC Intevo Třinec 5:0
branky: 14. Michaela Žáková, 30. Michaela Žáková, 35. Karolina Bartoňková, 43. Tereza Pešková, 59. Markéta Vlčková; rozhodčí: Tomáš Humeňanský – Michal Minařík; vyloučení: 1:1; využití: 0:0; diváků: 179; zásahy brankářů: Monika Šolleová 12 - Simona Pytlíková 17; po třetinách: 1:0, 2:0, 2:0

Komentář trenéra Šimona Laštůvky k zápasu s Brnem: „Dneska mnohem horší výkon než v Liberci. První třetinu jsme byli lepší, nebo minimálně jsme hráli to co jsme chtěli a myslím si, že nám tam toho hodně vycházelo. Postupně nevím, jestli jsme odpadávali už fyzicky nebo koncentrace padala. Nevím přesně čím to bylo, ale začali jsme dělat chyby, vraceli jsme se k tomu, co jsme dělali proti Liberci, nehráli jsme moc chytře.

Komentář útočnice třineckého týmu Terezy Haláštové: „Myslím si, že první třetina patřila nám, měly jsme strašně moc šancí, které jsme nevyužívaly a buldočky nám nechávaly strašně moc prostoru. Druhá třetina už byla bohužel horší, buldočky potrestaly naše chyby. Plnily jsme všechny pokyny, které nám trenér řekl. Třetí třetinu jsme se snažily dát branku, ať to tam prostě padne, bohužel nepadl.