Souboj se Židenicemi rozhodly až nájezdy

V neděli 17.3. odehrály ženy další kolo play-down proti Židenicím. Poslední jejich vzájemný zápas nedopadl třineckým ženám moc dobře, a tak se snažily napravit reputaci.

Tento zápas nebyl moc plodný na branky. Diváci v hale STaRS viděli jen pět branek.

V první třetině jsme byli svědky jen jedné branky z hole židenické Hrazdírové, která proměnila samostatný nájezd po hraní v brankovišti Buchtelové.

Ve druhé třetině dokázala třinecká Macigová dorazit míček za záda Kratochvílové, po střele Buchtelové, která skončila na horní tyči. Po siréně, která ukončila druhou třetinu, se tak šlo do šaten za stavu 1:1.

Ve třetí třetině jsme viděli po jedné brance na každé straně. Jako první se prosadily hráčky Židenic. V čase 49:47 se prosadila Jahodová a Třinec musel dotahovat, a to se mu povedlo. Martynková se prosadila tři minuty do konce základní hrací doby a šlo se do prodloužení. Pěti minutové prodloužení žádné změny nepřineslo a o výsledku zápasu tedy musely rozhodnout nájezdy.

Jako první jely ženy ze Židenic. Podruhé se proti Pytlíkové postavila Hrazdírová, podruhé se však neprosadila. Na domácí straně šla na nájezd Alina Zelena, která nájezdy umí. Ukázala to i v tomto utkání, když z prvního nájezdu Třince vstřelila branku. Na nájezdy Třinec vedl 1:0. Z hostů ještě jely Janečková a Drápalová, ale ani jedna se neprosadila. Za domácí se neprosadila Podsedníková. Třinec vyhrál 3:2 po samostatných nájezdech.

FBC Intevo Třinec – K1 Florbal Židenice 3:2pn
branky: 35. Kateřina Macigová, 57. Tereza Martynková, N Alina Zelena - 12. Viktorie Hrazdírová, 50. Klára Jahodová; rozhodčí: Jakub Krátký – Pavel Vojkůvka; vyloučení: 0:1; využití: 0:0; diváků: 167; po třetinách: 0:1, 1:0, 1:1, 0:0

Hodnocení Simony Pytlíkové: Tak byl to vyrovnány zápas, ale většinu zápasu jsme měly více šanci, více střel ale neproměňujeme, každopádně to došlo až do nájezdu. Nájezdy jsou loterie a my jsme měly více štěstí.

FBC Intevo Třinec: Pytlíková (Šteglíková) – Hrobařová, Gawryšová, Buchtelová, Mieszek, Blechová, Kociánová – Podsedníková, Portešová, Martynková, Zelena, Sovadinová, Macigová, Šibrová, Liberdová, Mišúnová, Bieleszová, Kajzarová, Böhmová

K1 Florbal Židenice: Kratochvílová (Večeřová) – Králová, Sedláčková, Muselíková, Sabolová, Hřebíčková, Vokálová – Drápalová, Jahodová K., Jahodová V., Hrazdírová, Kasal, Janečková, Ponížilová, Marková, Zimolová, Žampachová