TorpedoTřinec
8:3(3:0,2:2,3:1)
so 17. 2. 2024 18:30 @ MSH Havířov, Národní liga, 22. kolo

Muži zakončili základní část prohrou

Závěrečný zápas základní části pro mužský tým nebyl vůbec podle představ. S velkými ambicemi a touhou po úspěchu vstoupili na hřiště, avšak jejich výkon nestačil k dosažení vítězství.

Muži v sobotu 17.2. vstoupili do utkání s havířovským Torpédem. Chtějící vyhrát za tři body a umístit se v tabulce vysoko. Bohužel chlapi prohráli a po základní části berou celkovou pátou příčku.

První třetina svěřencům trenéra Kajfosze nevyšla vůbec podle představ. Ve 13. minutě se poprvé v zápase trefil Vilím za necelých třicet sekund se trefil Feber a bylo to už o dvě branky. Půl minuty do konce první třetiny se podruhé v zápase prosadil Vilím. Do šaten se šlo za stavu 3:0 pro torpédo.

Druhá třetina začala šťastněji pro třinecké muže. Tři minuty po začátku druhé části zápasů se prosadil po nahrávce Mieszka, pro kterého to byl 400. kanadský bod v dresu třineckého klubu, Czernek. O minutu později to bylo opět o tři „fíky“. Prosadil se Klimeš. Přesilovou hru využil Vlach a Torpédo vedlo o čtyři branky. Jako poslední se ve druhé třetině prosadil třinecký tým. Na 5:2 snižoval Badura.

Stejně jako ve druhé třetině tak i v třetí periodě se první prosadil Třinec. V sedmé minutě se podruhé prosadil Badura. A to od třineckých hráčů bylo vše. Zatímco Havířovští přidali ještě tři branky. V 16. minutě dokončil hattrick Vilík. Druhou přesilovku v zápase využil Feber a Vilík ještě přidal gól v oslabení a byl konec zápasů.

Hodnocení trenéra Jiřího Kajfosze: „Výsledek pro nás trochu krutý, vzhledem k dění na hřišti, ale soupeř vyhrál zaslouženě. Rozhodlo, že gólman Havířová čaroval a my jsme se hrozně na každý gól nadřeli. Konec zápasů už jsme museli otevřít a Torpédo navýšilo skoré. Injury list se nám pomalu vyprazdňuje, těšíme se na play-off a zveme naše fanoušky na vrchol sezony.

Torpédo Havířov – FBC Intevo Třinec – 8:3

Branky: 13. Jakub Vilím, 14. Adam Feber, 20. Jakub Vilím, 24. Adam Klimeš, 27. Tomáš Vlach, 56. Jakub Vilím, 58. Adam Feber, 60. Jakub Vilím – 23. Šimon Czernek, 34. Michal Badura, 47. Michal Badura; rozhodčí: Radim Sýkora – Miroslav Tkáč; vyloučení: 1:3 + Jan Fiedor OS; využití: 2:0; diváků: 237; po třetinách: 3:0, 2:2, 3:1

Torpédo Havířov: Zapletálek (Vilím V.) – Šulc, Jurdzim, Peřka, Vlach, Chmiel, Vašňovský – Klimeš, Urbančík, Černý, Mikulok, Kloza, Vilím J., Holeš, Tichý, Feber, Křižák, Řezáč, Poruba

FBC Intevo Třinec: Gawryš Piško (Kreis) – Sikora, Martynek J., Janáč, Drong, Janovský, Kováč – Turoň, Czernek, Mieszek, Fiedor, Badura, Tomiczek, Szkandera A., Lasota, Kupczak, Kyselý, Szkandera J., Martynek M.