SlovanTřinec
6:7(2:4,3:0,1:3)
so 21. 9. 2024 19:00 @ MSH Havířov, Národní liga, 2. kolo

Muži ve vyrovnaném zápase porazili Slovan

V sobotu 21.9 odehráli muži 2. Kolo Národní ligy. Tentokrát chlapi vycestovali za zápasem do nedalekého Havířova. Ve vyrovnaném zápase dominovala první třinecká lajna, která se podílela na všech brankách Třince. Zápas nabídl celkem 11 přesilovek, hned 7 z toho na havířovské straně a on toho využíval. Zápas skončil výsledkem 7:6 pro třinecké florbalisty.

V první třetině úspěšněji začali havířovští florbalisti. V čase 4:44 využili svou první přesilovku a vedli 1:0. Po dvou minutách ale třinecká první lajna odpověděla a po souhře Kuczery a Turoně to bylo 1:1. Také Třinec využil nabídnutou přesilovku, ovšem ne první, ale u druhé už se jim to povedlo v čase 9:32 z hole Fiedora. Toto vedení nezůstalo na světelné tabuli dlouho. Za necelých pět minut vyrovnal skóre Pastorek. Třinec si vedeni vzal do konce první třetiny zpět a dokonce dvoubrankové. U obou branek byl nový hráč v třineckém dresu Kuczera. V čase 14:57 nahrával Drongovi a v čase 17:08 Turoňovi. Třinec šel tak do přestávky s dvoubrankovým vedením 4:2.

Ve druhé třetině, stejně jako v zápase s Blanskem, svěřenci trenéra Kajfosze tahali za kratší konec a Slovan dokázal vyrovnat, a dokonce se dostat i do vedení. V čase 23:11 využil Slovan faul Kováče. O vyrovnání se postaral Kukla. V čase 26:00 rozhodčí zkřížili ruce nad hlavou, a to znamenalo trestné střílení pro Havířov. Na toto trestné střílení se do branky postavil Gawryš Piško a Sedláčka vychytal. Třinečtí hráči nabídli Slovanů v polovině zápasu dvojnásobnou přesilovku po faulech Mieszka a Molina. Tuto dvojitou přesilovku dokázal Havířov využít v čase 31:07 z hole Sedláčka.

Na začátku třetí třetiny fauloval Kukla ze Slovanů a Třinec přesilovku z hole Janáče využil a vyrovnal skóre zápasu. Jan Janáč ovšem osm sekund po gólů zahrál rukou a šel si odsedět svůj trest. Neodseděl ho však celý, protože Slovan už počtvrté trestal z přesilovky. V čase 42:54 se trefil Revenda a poslal Slovan opět do vedení 6:5. Poté už se ale prosazovali jen třinečtí hráči. V čase 51:08 se trefil Kuczera po nahrávce Turoně. Minutu a půl dokonce zápasu se do třetice prosadil Turoň a poslal třinecké do vedení. Slovan už s tímto gólem nic nemohl, a tak Třinec před skoro domáckou kulisou vyhrál 7:6.

FunFact: Třinec v tomto utkání dostal čtyři góly z přesilovky, je to vůbec nejvíce co kdy v historii klubu muži dostali.

TJ Slovan Havířov - FBC Intevo Třinec 6:7
branky: 5. Tomáš Revenda, 15. Ondřej Pastorek, 24. František Kyc, 24. Denis Kukla, 32. Martin Sedláček, 43. Tomáš Revenda - 7. Filip Turoň, 10. Jan Fiedor, 15. Ondřej Drong, 18. Filip Turoň, 42. Jan Janáč, 52. Šimon Kuczera, 59. Filip Turoň; rozhodčí: Viktor Kubala - Patrik Mik; vyloučení: 4:7; využití: 4:2; diváků: 153; zásahy brankářů: Lukáš Vernarský 29 - Martin Kreis 5, Jan Gawryš Piško 0, Martin Kreis 9, Jan Gawryš Piško 18; po třetinách: 2:4, 3:0, 1:3

Ohlas trenéra Jiřího Kajfosze: „Férově musím uznat, že za druhou třetinu, dobré přesilovky a kvalitní první lajnu soupeře by bylo spravedlivější dělení bodů. Koncovku jsme ale zvládli lépe my a tak bereme všechny body. Nebyl to rozhodně snadný, ani nijak pohledný zápas, ale body zadarmo to určitě nebyly. Díky soupeři a rozhodčím za zápas. Specíální díky patří našim cca 60 skvělým fanouškům, kteří nás celý zápas hnali za výhrou. DĚKUJEME!“

FBC Intevo Třinec: Kreis (Gawryš Piško) – Drong, Janovský, Janáč, Kováč, Bajtek, Martynek, Turek – Mieszek, Kuczera, Turoň, Fiedor, Badura, Molin, Kaláb, Czernek, Tonowski, Kyselý, Lisztwan

TJ Slovan Havířov: Vernarský (Hloušek) – Charvát, Vitásek, Baláš, Vrána, Vylegala, Revenda – Sedláček, Kyc, Drong, Kočí, Kukla, Skupina, Gábor, Pastorek, Kravčík, Rada, Murin, Vávrů