TřinecBlansko
11:3(6:0,0:2,5:1)
so 14. 9. 2024 17:00 @ SH Stars Třinec, Národní liga, 1. kolo

Muži si poradili s Atlasem Blansko

Jediný odehraný zápas 1. kola Národní ligy se odehrál v Třinci. Kde se i přes nepřízeň počasí odehrálo utkání mezi domácím Třincem a hosty z Blanska. Svěřenci trenérů Kajfosze a Sikory rozhodli zápas v prvních deseti minutách, ale i tak o atraktivní zápas nebyla nouze.

Třinečtí florbalisté zápas rozhodli v prvních deseti minutách zápasu. V čase 9:53 už vedli 6:0 a zápas se zdál být už rozhodnut, ale hezky postupně. První gól přišel už 22 sekund od prvního hvizdu. Dal si ho David Zemánek do vlastní branky. První ligový gól v dresu Třince v čase 2:25 trefil Šimon Kuczera. Čas 3:41 a třetí branka do sítě Blanska, tentokrát z hole Bajtka. Do konce první třetiny se prosadili ještě Badura v čase 5:36, Czernek v čase 8:07 a Mieszek v 9:53.

Ve druhé třetině padly jen dvě branky a obě z holí soupeřů. Vojtěch Fedra využil v čase 32:36 přesilovku. O tři minuty se prosadil Crla a po druhé třetině se šlo do šaten za stavu 6:2 z pohledu domácího týmu.

Třicet jedna sekund od začátku třetí třetiny se z přesilovky prosadil Turoň. V čase 46:09 si druhý gól připsal hostující Fedra, pak už góly ale patřili třineckým hráčům. Čas 47:36 a osmý gól domácích z hole Martynka, o třicet sekund později se prosadil Janovský a o dalších čtyřicet sekund rozvlnil sít za brankářem Blanska Badura. Na konečných 11:3 korigoval v čase 59:37 Drong.

FBC Intevo Třinec – FBK Atlas Blansko 11:3
branky: 1. David Zemánek, 3. Šimon Kuczera, 4. Ondřej Bajtek, 6. Michal Badura, 9. Šimon Czernek, 10. Jan Mieszek, 41. Filip Turoň, 48. Jiří Martynek, 49. Tomáš Janovský, 49. Michal Badura, 60. Ondřej Drong - 33. Vojtěch Fedra, 36. Patrik Crla, 47. Vojtěch Fedra; rozhodčí: Tomáš Fuciman – Jan Galuszka; vyloučení: 3:2; využití: 1:0; diváků: 184; zásahy brankářů: Jan Gawryš Piško -3 - Jan Opletal -10; po třetinách: 6:0, 0:2, 5:1

Komentář trenéra Jiřího Kajfosze: „Po fiasku v Poháru jsme věděli, že dnes máme co napravovat. A myslím, že se to povedlo víc než dobře. Do zápasu jsme vletěli a brzy se dostali do vedení. Ve druhé třetině jsme si nechali trochu vnutit hru soupeře, ale ve třetí jsme se vrátili k tomu, co chceme předvádět a zápas si pohlídali. Kromě přesvědčivého výsledku mě těší hlavně to, že hra byla z mého pohledu atraktivní a koukatelná. Děkujeme Blansku a rozhodčím za zápas. Díky i všem, kteří i přes kolizi s hokejovou ligou mistrů upřednostnil druholigové florčo.“

FBC Intevo Třinec: Gawryš Piško (Kreis) – Drong, Janovský, Janáč, Kováč J., Martynek, Sikora, Turek – Turoň, Mieszek, Kuczera, Fiedor, Badura, Molin, Kaláb, Czernek, Bajtek, Kyselý

FBK Atlas Blansko: Opletal (Černošek) – Veselovský, Zemánek, Čermák, Crla, Müller, Švarc – Svoboda, Žilka, Vidaillac, Foret, Janík, Fedra, Polách, Jílek, Borek, Konečný, Alexa.