ZlínTřinec
4:7(3:2,0:2,1:3)
so 5. 10. 2024 16:00 @ Městská hala Otrokovice, Národní liga, 4. kolo

Muži porazili lvy ze Zlína

V sobotu 5.10. odehráli muži 4. kolo Národní ligy proti Zlínu. Muži i ve čtvrtém zápase sezony dokázali vyhrát, i když to nebyla úplně jednoduchá cesta.

Lvi ze Zlína muže rychle zaskočili, když skórovali už ve třicáté šesté sekundě z hole Jiříčka. V čase 4:47 vyrovnal utkání po souhře s Molinem Bajtek. Zlínu se tento výsledek ale nelíbil a snažil se sním něco udělat. Povedlo se mu to v čase 7:52 a 9:43, když se prosadil navrátilec do zlínské sestavy Vodica. Třinec dostal v posledních čtyřech minutách možnost první přesilovky a za šedesát sedm sekund jí po nahrávce Mieszka využil Fiedor a do šaten se šlo za stavu 2:3 z pohledu Třince.

Druhá třetina patřila Šimonovi Kuczerovi, co se teda gólu týká. Poprvé se prosadil šest a čtvrt minuty po začátku druhé periody, podruhé se prosadil o šest minut později a otočil skoré zápasu na 4:3.

Dvě minuty po začátku třetí třetiny dovršil Kuczera hattrick po nahrávce Turoně. V 53. minutě šli opět zlínští do oslabení a Třinec opět trestal. Za necelou minutu potrestal faul Balnera Janáč po souhře s Kuczerou. Čtyři minuty před koncem zápasu si trenér Zlína vzal oddechový čas a po něm to zkoušel bez brankáře, a to se mu vyplatilo. V čase 56:54, dovršil hattrick za domácí Vodica. V závěru zápasu už jen korigoval skoré na konečných 7:4 Molin do prázdné branky.

FunFact: Šimon Kuczera v každém ligovém zápasu uhrál, alespoň tři kanadské body a za čtyři zápasy jich má 15, což je průměr 3,75 kanadského bodu na zápas.

Zlín Lions – FBC Intevo Třinec 4:7
branky: 1. Adam Jiříček, 8. David Vodica, 10. David Vodica, 57. David Vodica - 5. Ondřej Bajtek, 18. Jan Fiedor, 27. Šimon Kuczera, 33. Šimon Kuczera, 43. Šimon Kuczera, 54. Jan Janáč, 58. Jakub Molin; rozhodčí: Jan Beránek – Jaroslav Přibyl; vyloučení: 4:1; využití: 0:2; diváků: 89; zásahy brankářů: Lukáš Slovák 17, Matěj Kubíček 5 - Martin Kreis 29; po třetinách: 3:2, 0:2, 1:3

Komentář trenéra Jiřího Kajfosze: „Dnes to byl zápas hlavně proti 1.lajně soupeře, která hrála výborně. Florbalově to nebyl nejhezčí koncert, ale odpracovali jsme si to a také díky disciplíně, což je u nás docela nezvyk, dnes vítězíme. Díky Zlínu za těžký zápas.“

FBC Intevo Třinec: Kreis (Gawryš Piško) – Janovský, Drong, Janáč, Kováč, Sikora, Martynek, Turek – Kuczera, Mieszek, Turoň, Czernek, Fiedor, Badura, Kaláb, Bajtek, Molin, Kyselý, Szkandera

Zlín Lions: Slovák (Kubíček, Bartík) – Klímek, Malošík, Horník, Nedbálek, Kresa, Hala – Jiříček, Vodica, Balner, Nikolov, Ondroušek, Kresta, Vymazal, Rek, Tvrdoň, Žůrek