Muži končí ve čtvrtfinále

Muži v sobotu 2.3. odehráli svůj poslední zápas v sezoně 2023/2024. V play-off nestačili na Přerov a v posledním zápase prohráli, stejně jako ve dvou předchozích případech, o jedinou branku a sezona jim končí.

V sobotu 2.3. muži hráli před domácím publikem a za stavu 0:2 v sérii museli vyhrát, aby se hrálo i v neděli a pak posunuli sérii zpátky do Přerova. To se jim bohužel nepovedlo, a tak v play-off končí už ve čtvrtfinále.

První třetina začala dobře pro třinecké barvy. Třinec do tohoto zápasu vstoupil aktivní hrou ,a také z toho pramenila první branka. V čase 12:36 se prosadil kapitán týmu Jan Mieszek. Minutu a dvacet sekund do konce první části se ale prosadili také hosté a bylo vyrovnáno.

Na začátku druhé třetiny se prosadila stejná dvojice hostů, jako u první branky, Pavliš nahrával Hrabicovi a Přerov šel do vedení. Na tento gól dokázal odpovědět svou brankou Badura a opět byl stav vyrovnaný. Do závěrečné sirény třetiny se ale svěřenci trenéra Kořeného trefili ještě jednou a do šaten se šlo za stavu 2:3 z pohledu domácích.

Třetí část začal aktivněji Přerov, a také z toho těžil formou branky a zvýšil náskok na rozdíl dvou gólů. V čase 48:05 se prosadil Drong a vykřesal naději pro Třinec urvat toto utkání. To se bohužel nepovedlo. Byla to poslední branka, kterou jsme v zápase viděli a mužům tak sezóna končí už ve čtvrtfinále play-off.

FBC Intevo Třinec - FBC Přerov 3:4
branky: 13. Jan Mieszek, 24. Michal Badura, 49. Ondřej Drong - 19. Michal Hrabica, 21. Michal Hrabica, 27. Filip Hrabal, 43. Tobiáš Pavliš; rozhodčí: Tomáš Brus - Roman Sladký; vyloučení: 3:3; využití: 0:0; diváků: 433; po třetinách: 1:1, 1:2, 1:1

Komentář trenéra Jiřího Kajfosze: Dobrá, vyrovnaná série, ze které jsme bohužel nedokázali vytřískat žádný bod. Tři prohry o gól... Občas je to štěstí potřeba a my ho v této sérii moc neměli, ač nezpochybňuji kvality soupeře, který měl především v prvních dvou zápasech mírně navrch a postoupil zaslouženě. Tímto gratuluji k postupu, bylo to místy vyhrocené se všemi hrami, které k play off patří (jste jedničky). Mým klukům chci poděkovat, byla to náročná sezóna plná nemocí a zranění, ale i tak jsme se s ní popasovali dobře. Na závěr velká poklona našim fanouškům. Hrát před takovou kulisou domácí zápasy je splněný sen každého florbalisty.

FBC Intevo Třinec: Gawryš Piško (Kreis) – Janovský, Sikora T., Sikora F., Drong, Janáč, Kováč – Turoň, Czernek, Mieszek, Fiedor, Bajtek, Tomiczek, Szkandera A., Badura, Kupczak, Kyselý, Szkandera J., Martynek

FBC Přerov: Raška V. (Raška Z.) – Pospíšilík, Pavliš, Porvol Zavadil, Hořecký, Dvořák, Kubalík – Gavaller, Pavliš, Hrabica, Šefčík, Zoubek, Zdránek, Graclík, budník, Hrabal, Hrubča