TřinecLetka
6:3(0:1,5:1,1:1)
so 12. 10. 2024 17:00 @ SH Stars Třinec, Národní liga, 5. kolo

Muži i popáté v sezoně vyhráli

Muži v sobotu 12.10 odehráli 5. kolo Národní ligy. Do Třince zavítala Letka. Úspěšněji do zápasu vstoupili hosté, ale Třinec skoré otočil a nakonec vyhrál 6:3.

Muži do první třetiny vstoupili ve vlažnějším tempu a soupeř toho využil. Po sekání si šel svůj trest odpykat Drong a Letka trestala. Po devatenácti sekundách se prosadil Döhner. To byl také jediný gól, který diváci v hale STaRS viděli v první třetině.

Ve druhé třetině už se dieselový třinecký motor rozjel na plné obrátky a třinečtí začali určovat tempo hry. Ondřej Drong svůj faul odčinil v čase 23:45 když z půlky hřiště přesně trefil bránu soupeře. Poté následovaly další dvě třinecké branky slepené k sobě. V čase 24:37 se prosadil Martynek a o dvacet sekund později po nahrávce Bajtka za záda brankáře Letky míček nasměroval Molin. Třicet sekund do poloviny zápasu se Třinec prosadil už počtvrté a konkrétně to byl Janáč. Ve 35. minutě přidali svěřenci trenéra Kajfosze ještě jednu branku, tentokrát z hole Turoně. Hosté čtyři minuty dokonce druhé části dokázali ještě skoré snížit na 5:2.

Do třetí třetiny gólově lépe nastoupili hosté. Dvě minuty po začátku už se radovali ze vstřeleného gólu Ulmanem. V polovině třetí třetiny měli třinečtí hráči možnost přesilovky 5 na 3, ale tuto výhodu, která trvala 29 sekund, nevyužili. V čase 55:39 definitivní výhru potvrdil vstřeleným golem Kováč. Letka už se zápasem nedokázala nic udělat, a tak zápas skončil výsledkem 6:3.

FBC Intevo Třinec – FBC Letka Toman Finance Group 6:3
branky: 24. Ondřej Drong, 25. Jiří Martynek, 25. Jakub Molin, 30. Jan Janáč, 35. Filip Turoň, 56. Jan Kováč - 19. Martin Döhner, 37. Daniel Filip, 43. Martin Ulman; rozhodčí: Adam Tietz – Matěj Vrablík; vyloučení: 2:3; využití: 0:1; diváků: 185; zásahy brankářů: Jan Gawryš Piško -3 - Tomáš Petr -6; po třetinách: 0:1, 5:1, 1:1

Komentář trenéra Jiřího Kajfosze: „Rozjezd jak hodně starý diesel. První třetina byla hrozná nuda. Do druhé jsme nastoupili mnohem aktivněji a zápas otočili. Díky fanouškům za super kulisu.“

FBC Intevo Třinec: Gawryš Piško (Kreis) – Drong, Janovský, Kováč J., Janáč, Sikora, Martynek, Turek – Turoň, Szkandera A., Mieszek, Fiedor, Badura, Kováč M., Kaláb, Bajtek, Molin, Szkandera J.

FBC Letka Toman Finance Group: Petr (Bazala) - Toška, Peterek, Zach, Prasek – Čech, Bura, Drozd, Hranický, Döhner, Svoboda, Filip, Šrámek, Ulman, Šuly