TřinecTroopers
10:6(2:4,3:2,5:0)
so 28. 9. 2024 17:00 @ SH Stars Třinec, Národní liga, 3. kolo

Muži dále na vítězné vlně

V sobotu 28.9. odehráli třinečtí muži 3. kolo Národní ligy. Do Třince zavítali Troopers. Vyrovnané utkaní na svoji stranu dokázali muži dostat až ve třetí části zápasu, když se v ní trefili pětkrát a soupeři nedovolili už ani branku. Utkání třinečtí florbalisté zvládli poměrem 10:6.

Třinečtí muži vstřelili branku jako první. V čase 3:14 se prosadil Janovský po nahrávce Mieszka. Za pět minut, bylo ovšem utkání vyrovnáno po střele Horáka. Po dalších pěti minutách vedení na stranu Třince vrátil Mieszek. V poslední čtvrtině první třetiny se Třinci nedařila hrát jejich hra a soupeři toho využili. Čtyři a půl minuty dokonce první části vyrovnal skoré Voltner, už za patnáct sekund mohl ze samostatného nájezdu, po faulu Turka, Troopers poslat do vedení Jelínek, ale Gawryš Piško ho vychytal. Dvě slepené branky k sobě poslaly Troopers do vedení, v čase 16:23 se podruhé v zápasu trefil Horák, za další čtyři sekundy se prosadil Zouhar a Troopers odskočili Třinci na dvě branky.

Rychlý návrat z šaten po první pauze pro Třinec. Už pět sekund od začátku třetiny snížil náskok Troopers Mieszek. To se Troopers nelíbilo a pro jistotu odskočili na rozdíl tří branek, po gólech Jelínka a Černovického. To už v bráně nevydržel Gawryš Piško, trenéři se rozhodli střídat. Toto střídání dodalo Třinci nový náboj a do konce druhé třetiny se trefili hráči v červených dresech dvakrát. V čase 25:18 po přečíslení 2 na 1 se prosadil do prázdné branky, po přesné nahrávce Martynka, Bajtek. V 38. minutě se prosadil Janáč a na světelné tabuli před koncem druhé třetiny svítilo skoré 5:6 z pohledu domácích.

Také do třetí třetiny vstoupili třinečtí florbalisté rychle. Už devět sekund od prvního hvizdu třetiny se po crosu Mieszka prosadil Kuczera a skoré bylo vyrovnáno. Třinec se dostal na koně a ve třetí třetině byl aktivnější než soupeř a neslo to ovoce. V čase 44:48 se prosadil Janovský. Svou premiérovou trefu v třineckém dresu si v tomto zápase připsal Kaláb a bylo to o dvě branky ve prospěch Třince. Hru čtyři na čtyři, po vzájemném vyloučení Janáče a Voltnera za hrubost, zvládli lépe třinečtí hráči, protože se prosadili, konkrétně Turoň. Čtyři a půl minuty dokonce si hostující trenér vzal time-out a Troopers šli do šesti. Také po posledním gólu zápasu v čase 57:23 z hole Molina, to hostující nevzdávali a zkoušeli to dál v šesti, ale už nic nezmohli, a tak Třinec vyhrál 10:6.

FunFact: V tomto zápase padl nejrychlejší gól ve druhé třetině, ten padl už pět sekund od začátku třetiny a trefil ho Jan Mieszek. Doteď to byl gól Jakuba Kyselého, který se trefil 8 sekund od začátku druhé třetiny (8.10.2016).

FBC Intevo Třinec - TROOPERS 10:6
branky: 4. Tomáš Janovský, 14. Jan Mieszek, 21. Jan Mieszek, 26. Ondřej Bajtek, 38. Jan Janáč, 41. Šimon Kuczera, 45. Tomáš Janovský, 47. Patrik Kaláb, 55. Filip Turoň, 58. Jakub Molin - 9. Vojtěch Horák, 16. Petr Voltner, 17. Vojtěch Horák, 17. Matyáš Zouhar, 23. Tadeáš Jelínek, 24. Jan Černovický; rozhodčí: Radim Sýkora - Miroslav Tkáč; vyloučení: 1:1; využití: 0:0; diváků: 151; zásahy brankářů: Jan Gawryš Piško 11, Martin Kreis 17 - Tomáš Ursacher 33; po třetinách: 2:4, 3:2, 5:0

Komentář trenéra Jiřího Kajfosze: „První půlku zápasu naše obrana nebyla dostatečně kvalitní. Od doby, co jsme začali být svědomitější dozadu jsme dokázali vyskládat také útočnou hru a zápas otočit. A řekl bych, že ve třetí třetině jsme na tom byli lépe už i fyzicky. Troopers pro nás ale zatím letos nejkvalitnější soupeř a dobrá prověrka. Děkujeme za zápas a díky také našim fanouškům.“

FBC Intevo Třinec: Gawryš Piško (Kreis) – Janovský, Turek, Janáč, Kováč, Sikora, Martynek – Kuczera, Turoň, Mieszek, Fiedor, Badura, Molin, Kaláb, Czernek, Bajtek, Kyselý, Lisztwan, Szkandera

Troopers: Ursacher – Kramář, Jelínek, Černovický, Makyča, Jirásek, Blažek – Horák, Potáček, Voltner, Lažek, Jirásek, Zouhar, Karásek, Poláček, Paulík