Související zápasy

FBC Třinec

Junioři si zahrají 1. ligu, dorostenci za tři, první zápas pro starší žačky, mladší žáci na domácí palubovce stejně jako muži „B“

Junioři i tento víkend odehráli dva zápasy kvalifikace do CE soutěže juniorů. V sobotu 28.9. odehráli svůj zápas v Havířově a v neděli 29.9. na domácí palubovce přivítali soupeře z Ostravy. V sobotu 28.9. také své dva zápasy v Třebíči odehráli dorostenci. V obou zápasech přivítali soupeře z Brna. První zápas nezvládli a prohráli 2:7, ve druhém si ale zlepšili náladu a vyhráli 5:0. Svůj první zápas odehrály také starší žákyně, nově otevřená kategorie, se soupeřkami ze Šumperku si ale neporadily a prohrály. Také v sobotu odehráli své první zápasy mladší žáci, a to hned před domácím publikem ve STaRSu. Na domácí palubovce své zápasy odehráli také muži „B“ a to v neděli 29.9.

Junioři

V sobotu 28.9. junioři vyjeli ke svému poslednímu venkovnímu zápasu v rámci kvalifikace do CE soutěže juniorů, a to do Havířova. První a druhou třetinu ještě dokázali junioři s Torpédem držet krok. V první třetině se oba týmy prosadily jen jednou. Ve čtvrté minutě první třetiny gólový účet Torpéda otevřel Foltyn. Čtyřicet sekund dokonce první části dokázali svěřenci trenéra Gorného zareagovat na nepříznivý stav a z hole Szkandery vyrovnali na 1:1. Ve druhé třetině už padlo branek více, konkrétně 5. Tři branky dali domácí hráči, konkrétně Mrowiec, Foltyn a Sasin. Také třinečtí se v této části zápasu prosadili. Na 2:1 zvyšoval skoré Szkandera a na 3:3 vyrovnával Tonowski. Za stavu 3:4 z pohledu Třince se šlo na druhou přestávku. Po přestávce byli aktivnější domácí hráči. Na 5:3 zvyšoval Kantor. V čase 44:41 snižoval na 4:5 Tonowski. Poté přišly čtyři branky soupeře z holí Sasina, Urbančíka a dvakrát se prosadil Chudoba. Po oddechovém čase, co jsi vzal třinecký trenérský štáb už kosmetický upravovali skoré, na Třinecké straně Różański. Na straně Torpéda to byl dvakrát Kantor. Zápas skončil výsledkem 5:11 z pohledu Třince.

Poslední zápas v rámci kvalifikace CE soutěže junioru odehráli třinečtí junioři na domácí palubovce v neděli 29.9. s ostravským FBC. Junioři v Ostravě dostali dvacet branek a doma to opakovat nechtěli. V první třetině se prosadili jen hosté z Ostravy, a to v druhé a sedmnácté minutě. Také ve druhé třetině to dlouho vypadalo že se budou prosazovat jenom ostravští hráči, ale ve 39. minutě to změnil Tonowski. Před ním se čtyřikrát trefili ostravští. Ve třetí třetině se na začátku třetiny trefil Chmelař z ostravského FBC. V posledních pár střídáních si třinečtí hráči vytvořili tlak, který dokázali také zúročit. V čase 55:43 se podruhé v zápasu prosadil Tonowski, o minutu později svojí gólovou sbírku rozšířil Różański. Jako poslední se v 58. minutě trefil Szkandera. Zápas skončil výsledkem 4:7 z pohledu domácích.

Torpedo Havířov - FBC Intevo Třinec 11:5
branky: 4. Alex Foltyn, 30. Vojtěch Mrowiec, 33. Alex Foltyn, 35. Vojtěch Sasin, 43. Daniel Kantor, 45. Vojtěch Sasin, 46. Ondřej Urbančík, 53. Jan Chudoba, 58. Jan Chudoba, 60. Daniel Kantor, 60. Daniel Kantor - 20. Jakub Szkandera, 27. Jakub Szkandera, 33. Daniel Tonowski, 45. Daniel Tonowski, 59. Sebastian Różański; rozhodčí: Tomáš Fuciman - Jan Galuszka; vyloučení: 2:2; využití: 2:1; diváků: 118; zásahy brankářů: Max Kirschner 7, Robert Grim 6 - Václav Capko 27; po třetinách: 1:1, 3:2, 7:2

Komentář trenéra Dominika Gorného k zápasu s Torpédem: „Velmi náročný zápas pro nás, kde soupeř jasně dominoval při hře na míčku. My jsme se snažili být maximální houževnatí a urputní, abychom donutili soupeře chybovat. Z individuálních akcí jsme dali nějaké góly, ale jinak jsme souvislý tlak v pásmu soupeře neměli. Na tom budeme chtít pracovat v další fázi sezóny. Děkuji soupeři za zápas, který nás jen posune, rodičům za podporu a rozhodčím.“

FBC Intevo Třinec – FBC ČPP Bystroň Group Ostrava 4:7
branky: 39. Daniel Tonowski, 56. Daniel Tonowski, 57. Sebastian Różański, 58. Jakub Szkandera - 2. Daniel Válek, 17. Patrik Vykoupil, 22. Marek Zabral, 23. Patrik Vykoupil, 36. Vojtěch Murín, 37. Patrik Vykoupil, 41. Jan Chmelař; rozhodčí: Viktor Kubala – Patrik Mik; vyloučení: 3:1; využití: 0:1; diváků: 97; po třetinách: 0:2, 1:4, 3:1

Komentář trenéra Dominika Gorného k zápasu s Ostravou: „Byli jsme nuloví ve všech herních činnostech. Nic jsme si nedokázali vytvořit a v obraně hořeli jak papír. Pozitivum pár střídání na konci zápasu, ale to soupeř polevil. Díky soupeři za zápas. Fanouškům se omlouvám za předvedený výkon. Těšíme se na 1.ligu a nové výzvy.“

Dorostenci

Dorostenci vyjeli v sobotu 28.9. na zápasy do Třebíče. V prvním zápase narazili na Sokol Brno. V tomto zápasu se jim podařilo dát jen dvě branky, ale jako první se prosadili dorostenci z Brna, ve druhé minutě se prosadil Kiprý. Za třinecké vyrovnával v čase 3:53 Polok. Zbytek první třetiny patřil Brňanům. Osmá, desátá a třináctá, to byly minuty kdy se prosadili a první třetina skončila 1:4 z pohledu Třince. Ve druhé třetině se prosadili jen brněnští hráči. V časech 22:43 a 29:59 se prosadili Čuhel a Bolom. Čtyři minuty od začátku třetí třetiny za třinecké snížil skoré Rusz, ale hosté si dokonce třetiny vzali pětibrankové vedení zpět, a tak první zápas soboty skončil prohrou 2:7.

V druhém sobotním zápase dorostenci také narazili na brněnský tým, konkrétně na Hattrick Brno. Soupeři nedovolili vstřelit ani jednu branku, a tak skórovali jen třinečtí hráči. Jako první se prosadil osm minut od začátku zápasu Szkandera. Ve druhé třetině se prosadil dvakrát Folwarczny. Na konci třetí třetiny se třinečtí dorostenci prosadili ještě dvakrát. Jako první v čase 42:30 Gajdzica a přesně o dvě minuty později závěrečnou branku přidal Polok. Hattriku Brno tak dorostenci z Třince nasadili pověstného búra.

FBC Intevo Třinec – Sokol Brno I EMKOCase Gullivers 2:7
branky: 4. Tomáš Polok, 35. Janis Rusz - 2. Jakub Kiprý, 8. Michal Soják, 10. Hynek Müller, 13. Jan Kašný, 23. František Čuhel, 30. Rostislav Bolom, 45. Hynek Müller; rozhodčí: Adam Korba – Martin Žák; vyloučení: 1:1; využití: 0:0; po třetinách: 1:4, 0:2, 1:1

FBŠ Hummel Hattrick Brno A – FBC Intevo Třinec 0:5
branky: 9. Jan Szkandera, 18. Benjamin Folwarczny, 22. Benjamin Folwarczny, 43. Ondřej Gajdzica, 45. Tomáš Polok; vyloučení: 0:0; využití: 0:0; diváků: 29; po třetinách: 0:1, 0:2, 0:2

Hodnocení trenéra Martina Cemerka: „První zápas nás čekali Gulliveři Brno, na klucích se projevila nervozita, zejména nedodržováním pokynů, které jsme si před zápasem nastavili. Díky tomu nás soupeř přehrával a první třetinu zaslouženě vyhrál 4:1. Pozitivní je, že jsme se do zápasu dokázali postupně dostat a hra se vyrovnávala. Z tohoto zápasu bychom si měli odnést především to, že zápas se rozhoduje na hřišti, nerozhodují předchozí výsledky soupeře. V druhém nás čekal Hattrick Brno, úplně jiný zápas, do zápasu jsme šli úplně s jiným nastavením a jiným týmem, výsledek 5:0 pro nás může vypadat jednoznačně, ale hra byla hodně vyrovnaná, rozhodla naše síla v zakončení a neproměňování šancí soupeře. Celkově bych chtěl klukům za celý výjezd poděkovat, doufám, že si z lekce z prvního zápasu vezmeme co nejvíce. V poslední řadě bych chtěl vyzdvihnout výkon našich gólmanů, díky kterým by výsledky obou zápasů vypadaly daleko hůř, Fleurymu gratuluji k životnímu zápasu. Makáme dál!“

Starší žákyně

Svůj první zápas také odehrála nově otevřená kategorie starších žákyň. V sobotu 28.9. vyjeli do Ostravy na zápas se Šumperkem. Vstup do zápasu vůbec holkám nevyšel. V první třetině inkasovaly šest branek. Ve druhé soupeřky přidaly ještě o jednu branku více a vstřelily sedm gólu. V poslední části holky ze Šumperku jen korigovaly skoré dalšími čtyřmi brankami na konečných 0:17

Asper Šumperk - FBC Intevo Třinec 17:0
branky: 2. Klára Skopalová, 5. Klára Skopalová, 6. Dominika Dusová, 6. Tina Juroszková, 7. Natálie Mitrengová, 10. Eliška Vondráková, 13. Klára Skopalová, 16. Dominika Dusová, 17. Dominika Dusová, 18. Eliška Vondráková, 19. Klára Skopalová, 22. Michaela Vírová, 23. Nela Veselá, 29. Dominika Dusová, 29. Klára Skopalová, 33. Michaela Vírová, 35. Anna Dittrichová; rozhodčí: Matyáš Lysek - Sabina Talábová; vyloučení: 2:0; využití: 0:0; po třetinách: 6:0, 7:0, 4:0

Hodnocení trenérky Terezy Martynkové: „Letos se poprvé otevřely starší žákyně, takže to je pro nás taková premiéra. Šlo hodně vidět, že nám chybí tréninky, souhra a zkušenosti. Věřím, že se každým zápasem budeme zlepšovat a další zápasy budou lepší. Holky chci každopádně pochválit za snahu a makání až do samého konce.“

Mladší žáci

Mladší žáci v sobotu 28.9. odehráli své první dva zápasy v sezoně. Na domácí palubovce haly STaRS přivítali soupeře z Havířova a Přerova. Zápas se Slovanem Havířov bohužel prohráli 2:5, ale náladu si zlepšili v zápase s Přerovem, když vyhráli 10:5

TJ Slovan Havířov Modří – FBC Intevo Třinec 5:2

FBC Intevo Třinec – FBC Přerov 10:5

Komentář trenéra Radka Cieslara: „Pro spoustu hráčů to byla nová zkušenost. Více než samotný výsledek nás hlavně těší předvedená hra, která byla na dobré úrovni. Žáci měli v obou zápasech výborné nasazení, spoustu vytvořených šancí a za své výkony se vůbec nemusí stydět. Pokračujeme v tvrdé práci, abychom příště byli opět lepší.“

Muži B

Také muži v neděli 29.9. na domácí palubovce odehráli své první dva zápasy sezony. V prvním zápase narazili na okresního soupeře z Frýdku-Místku. Lépe do zápasu vstoupili hosté, když vstřelili branku jako první, ale do konce první třetiny Kyselý Jan a Kupczak Dominik poslali Třinec do vedení. Také na začátku druhé třetiny se prosadil Dominik Kupczak. Ve 23. minutě hosté snížili na 2:3 z hole Tomančáka. Cemerek ale vzápětí vrátil dvoubrankové vedení zpět na stranu Třince. Na začátku třetí třetiny se také prosadili třinečtí borci konkrétně Tomiczek a Jan Kyselý. Poté dvě branky přidali hosté z Frýdku-Místku. Na závěr zápasu přidali třinečtí hráči ještě tři branky, a tak zápas skončil výsledkem 9:4.

Ve druhém zápasu narazila třinecká rezerva na tu Vítkovickou. V první třetině se dvakrát prosadil hostující Novotný a první třetina skončila výsledkem 0:2 z pohledu Třince. Ve druhé třetině také vítkovičtí hráči vstřelili dvě branky, ale jednu branku také přidali třinečtí, konkrétně Michal Martynek ze samostatného nájezdu. Ve třicáté minutě se prosadila staronová akvizice v třineckém dresu Lukáš Kupczak. Minutu a půl dokonce přidal čtvrtý zářez na pažbu Filip Novotný a kosmetický upravil skoré na 5:2 z pohledu Vítkovické rezervy.

FbC KOVO KM Frýdek-Místek – FBC Intevo Třinec B 4:9
branky: 7. Patrik Třeštík, 23. Denis Tomančák, 30. David Baran, 31. David Baran - 9. Jan Kyselý, 10. Dominik Kupczak, 14. Dominik Kupczak, 24. Martin Cemerek, 27. Lukáš Tomiczek, 28. Jan Kyselý, 35. Jan Kyselý, 36. Michał Martynek, 37. Dominik Kupczak; rozhodčí: Ivo Sikora – Adam Langer; vyloučení: 1:1; využití: 0:0; diváků: 32; po třetinách: 1:2, 1:2, 2:5

FBC Intevo Třinec B–1. SC TEMPISH Vítkovice B 2:5

branky: 21. Michał Martynek, 30. Lukáš Kupczak - 6. Filip Novotný, 13. Filip Novotný, 20. Vilém Planka, 25. Filip Novotný, 39. Filip Novotný; rozhodčí: Radek Vybíhal – Dominik Pustówka; vyloučení: 0:0; využití: 0:0; po třetinách: 0:2, 1:2, 1:1