Související zápasy

FBC Třinec

Junioři s dvacítkou, dorostenky za nula, starší žáci „B“ si zastříleli

Junioři tento víkend opět odehráli dva zápasy kvalifikace do CE Soutěže juniorů. První zápas odehráli s ostravským FBC, ten se odehrál v sobotu 21.9. V neděli 22.9. odehráli junioři zápasy v Brně. Dorostenky hrály v sobotu 21.9 dva domácí zápasy. První těsně prohrály s Horní Suchou a druhy prohrály bez vstřelené branky. Také starší žáci „B“ v sobotu 21.9. rozehráli svou sezónu. V prvních dvou zápasech narazili na oba soupeře z Havířova, jak Torpédo tak i Slovan a s oběma si žáci poradili.

Junioři

Sobotní zápas nezačal pro juniory vůbec dobře. První branku ostravští hráči vsítili hned 24 sekund po začátku utkání. Na tuto branku ještě dokázali třinečtí odpovědět v čase 4:11 tuto branku vsítil Różański. Javorský poslal Ostravany opět do vedení, když se trefil v čase 7:13. Také na tuto branku dokázal Třinec rychle odpovědět. Tři minuty od vedoucí branky se trefil Šimona Klimek. Za deset sekund vrátil vedení na stranu Ostravy Švindrych. Dokonce první třetiny se za Ostravu ještě prosadili Vykoupil, Heczko, Zabral a Vrátný. První třetina skončila výsledkem 7:2. Ve druhé třetině se třinečtí prosadili čtyřikrát a Ostravané 11krát. Ve třetí třetině jsme viděli už jen čtyři branky, po dvou na obou stranách. Sobotní zápas skončil výsledkem 8:20 z pohledu Třince.

V nedělním zápase junioři narazili na známého soupeře z Brna. Hattrick Brno v třinecké hale STaRS vyhrál 12:5. V první třetině zápasu se prosadilo jen Brno. Nasázelo Třinci pět branek. V páté minutě druhé třetiny se znovu prosadili brněnští hráči, pak ale nastalo eldorádo Třince. V rozmezí třiceti sekund se prosadili třinečtí Pyszko a Polok. Za další čtyři minuty se prosadili Rusz a Szkandera. To už na trenéra Brna bylo moc a vzal si Římě-out aby si hráči schladili hlavu. Pomohlo to. Tři minuty po Time-outu se prosadili domácí, v čase 35:24 se prosadil Hembera. Dokonce druhé třetiny se ještě jednou prosadil Szkandera a do šatně se šlo za stavu 5:7 z pohledu Třince. Ve třetí třetině už domácí jen korigovali skóre na 8:5 z jejich pohledu. Ani čtvrtý zápas nedokázali junioři vyhrát.

Juniory ještě čekají dva zápasy. V sobotu 28.9 zavítají do Havířova na regionální souboj a v neděli 29.9 přivítají na domácí palubovce ostravské FBC. Junioři budou potřebovat v tomto zápase vaši podporu. Tak si zapište do kalendáře 29.9. V 16:00 ve sportovní hale STaRS.

FBC ČPP Bystroň Group Ostrava - FBC Intevo Třinec 20:8
branky: 1. Jan Chmelař, 8. Adam Javorský, 11. Albert Švindrych, 11. Patrik Vykoupil, 13. David Heczko, 18. Marek Zabral, 20. Matěj Vrátný, 23. Matěj Vrátný, 26. Adam Javorský, 27. Martin Kovář, 27. Adam Javorský, 28. Vojtěch Murín, 31. Matěj Vrátný, 31. Adam Javorský, 32. Marek Opluštil, 36. Matěj Vrátný, 36. Patrik Vykoupil, 39. Sebastian Ryška, 44. David Heczko, 50. Sebastian Ryška - 5. Sebastian Różański, 11. Šimon Klimek, 27. Jakub Szkandera, 29. Štěpán Sikora, 33. Filip Stryczek, 38. Viktor Pyszko, 44. Patrik Rusz, 47. Štěpán Laštůvka; rozhodčí: Tomáš Humeňanský - Michal Minařík; vyloučení: 2:1; využití: 1:1; diváků: 62; zásahy brankářů: Matěj Hőpp 11, Matyáš Hartmann 3 - Václav Capko 35; po třetinách: 7:2, 11:4, 2:2

Hodnocení prvního zápasu trenérem Dominikem Gorným: „Soupeř nás přehrál ve všem, především skvělém pohybu. Nebýt Vency, to skóre mohlo vypadat podstatně hůře. Děkuji soupeři za cennou lekci, otvírá nám to oči, na čem pracovat a jak velké rezervy máme v jednotlivých herních situacích. Díky rozhodčím za utkání a rodičům za podporu.“

FBŠ Hummel Hattrick Brno – FBC Intevo Třinec 8:5
branky: 2. Michal Horák, 11. Josef Loučka, 12. Vít Kroutil, 15. Daniel Málek, 17. Vilém Frič, 25. Matouš Slováček, 36. Vojtěch Hembera, 45. Vojtěch Hembera - 28. Viktor Pyszko, 29. Tomáš Polok, 32. Patrik Rusz, 33. Jakub Szkandera, 37. Jakub Szkandera; rozhodčí: Jan Duda – Dominik Papp; vyloučení: 0:2; využití: 0:0; diváků: 28; zásahy brankářů: Ondřej Málek 10 - Václav Capko 27; po třetinách: 5:0, 2:5, 1:0

Hodnocení druhého zápasu trenérem Dominikem Gorným: „První třetinu nás soupeř přehrál opět velmi dobrým pohybem všech hráčů, nám se tam otvíraly prostory, které soupeř potrestal. Druhá třetina nás vrátila do zápasu. Začali jsme být důslednější a soupeř chyboval. Dokázali jsme druhou třetinu vyhrát. Nebyli jsme tolik nebezpeční, abychom zápas více zdramatizovali, ale oproti předešlým zápasům zlepšení. Díky soupeři a přeju ať daří v další fázi sezóny. Díky také rozhodčím a našim rodičům za podporu. Zdravím naše marody do domů.“

Dorostenky

Dorostenky v sobotu 21.9 hrály na domácí palubovce haly STaRS. V prvníém zápase sezóny narazily na soupeřky z Horní Suché. Lépe do zápasu vstoupila Horní Suchá, už v čase 3:29 vedly 1:0. Dvě minuty po začátku druhé třetiny se znovu prosadily soupeřky z Horní Suché. Na 1:2 snižovala v čase 19:33 Elen Pfeiferová. Deset sekund dokonce druhé části dvoubrankové vedení vrátila Horní Suché Jiravská. Také na začátku se třetí třetiny se radovaly z prvního gólů ve třetině holky z Horní Suché, ale poté daly dvě branky třinecké dorostenky. V čase 25:49 se prosadila Magda Pfeiferová, která se prosadila také v čase 28:27. Dorostenky šahaly po vítězství, ale střelecká impotence to nedovolila, a tak první zápas sezóny dorostenky prohrály 3:4.

V druhém zápase se utkaly se Šumperkem. V tomto zápase dorostenky nevstřelily ani jednu branku. Šumperk v první třetině dvě a ve třetí třetině přidal pět branek. Tento zápas skončil vítězstvím Šumperku 7:0. Dorostenky tak z tohoto víkendu neberou ani bod.

FBC Intevo Třinec – FbK Horní Suchá 3:4
branky: 20. Elen Pfeiferová, 26. Magda Pfeiferová, 29. Magda Pfeiferová - 4. Sofie Talábová, 15. Adéla Sojková, 24. Bogna Jiravská, 26. Adéla Sojková; rozhodčí: Richard Stuchlík – Matyáš Stuchlík; vyloučení: 0:0; využití: 0:0; po třetinách: 0:1, 1:2, 2:1

Asper Šumperk – FBC Intevo Třinec 7:0
branky: 7. Eliška Vondráková, 12. Lucie Žaitlíková, 28. Michaela Vírová, 31. Michaela Vírová, 35. Jana Mikolajková, 35. Dominika Dusová, 36. Jana Mikolajková; rozhodčí: Richard Stuchlík – Matyáš Stuchlík; vyloučení: 0:0; využití: 0:0; po třetinách: 2:0, 0:0, 5:0

Hodnocení trenéra Břetislava Staňka: „Do nové sezóny jsme vstoupili domácím turnajem, kde jsme se střetli v prvním zápase s Horní Suchou a ve druhém pak s hráčkami Šumperka. První zápas jsme začali velmi dobře a mohlo se zdát, že vítězství nebude nijak složité. Opak byl bohužel pravdou. Náš pohyb byl naprosto tragický a opět nás trápila technika na holi a největším problémem je střelecká muška, kterou jsme nechali zřejmě na tréninku. Velkým pozitivem je nevzdání zápasu ani za stavu 1:4. Holky chtěly s výsledkem něco udělat a téměř jsme šahali po remíze, kde nás ovšem zradila již zmiňovaná střelecká impotence. Druhý zápas byl proti mnohem silnějšímu soupeři než Horní Suchá. Dostali jsme lekci především z proměňování šancí. Je fajn, že jde vidět opět velký posun u všech hráček, ale máme před sebou ještě dlouhou a náročnou cestu, na kterou se ovšem všichni těšíme. Nejvíce nás trenéry těší, že jsme našli gólmanku Emu Szkanderovou, která za méně než 2 měsíce udělala neskutečný pokrok a jen díky ní neskončil druhý zápas mnohem větším brankovým rozdílem. Uděláme vše, proto abychom si ji udrželi, a ještě více na ní pracovali. Děkujeme za skvělou podporu rodičů a divákům a těšíme se na další zápasy.“

Starší žáci „B“

Starší žáci hráli v sobotu 21.9. dva zápasy a oba se soupeři z Havířova. V prvním zápase s Torpédem „B“ si kluci zastříleli a dovolili soupeři jen jednu branku. V první třetině trefili třikrát, ve druhé a třetí třetině přidali po čtyřech brankách. Celkově tento zápas vyhráli 11:1.

Ve druhém zápasu narazili na Slovan Havířov. Také tady svěřenci trenéra Martynka nastříleli soupeři dvojciferný počet branek. V první třetině nastříleli tři branky, stejně jako ve druhé třetině. Třetí třetinu uzavřeli na čtyřech vstřelených brankách. Soupeři dovolili jen dvě přesné trefy. Tento zápas vyhráli 10:2.

FBC Intevo Třinec B – Torpedo Havířov B 11:1
branky: 3. Marian Kuczera, 6. Igor Cieslar, 7. Marek Hovanec, 17. Jakub Turoň, 18. Igor Cieslar, 22. Marek Hovanec, 24. Jakub Sikora, 26. Antonín Husník, 28. Tomáš Vorek, 35. Igor Cieslar, 36. Marian Kuczera - 27. Matěj Škulavík; rozhodčí: Šimon Martinásek – Tobiáš Russ; vyloučení: 0:0; využití: 0:0; po třetinách: 3:0, 4:0, 4:1

TJ Slovan Havířov – FBC Intevo Třinec B 2:10
branky: 16. Matěj Novák, 33. Ondřej Sihlovec - 3. Matěj Szotkowski, 8. Marian Kuczera, 11. Matěj Szotkowski, 17. Matěj Szotkowski, 17. Richard Hulboj, 21. Richard Hulboj, 25. Marian Kuczera, 27. Václav Klus, 27. Viktor Czernek, 36. Antonín Husník; rozhodčí: Šimon Martinásek – Tobiáš Russ; vyloučení: 2:1; využití: 0:1; po třetinách: 0:3, 1:3, 1:4

Hodnocení trenéra Michala Martynka: „Máme za sebou první turnaj nové sezóny, osobně jsem nevěděl, co od startu sezóny čekat, hodně nových kluků doplněno o šikovné mladší žáky. Kluci to vzali za správný konec a strašně nás těší co předvedli v obou zápasech, nicméně práce je ještě před námi hodně a budeme do toho šlapat.“