Související zápasy

FBC Třinec

Junioři dvakrát prohráli, dorost odehrál jen jeden zápas a ženy „B“ vyhrály vše.

Junioři v sobotu 14.9. a neděli 15.9. odehráli v hale STaRS první dva zápasy kvalifikace do CE soutěže juniorů. Bohužel ani jeden zápas nevyšel juniorům podle představ a oba domácí zápasy prohráli. Dorostence v neděli 15.9. na domácí palubovce haly STaRS čekaly dva zápasy. Kvůli špatnému počasí, ale odehráli jen jedno a toto utkání dorostenci vyhráli. Ženy „B“ vyhrály oba své zápasy, které je o víkendu čekaly.

Junioři

Junioři v sobotu 14.9. rozehráli kvalifikaci do celostátní soutěže juniorů. V sobotu je čekal FBŠ Hummel hattrick Brno. Zápas se třineckým vůbec nepovedl. V první třetině inkasovali třikrát. Ve druhé třetině inkasovali třinečtí junioři čtyřikrát, ale dvě branky z holí Szkandery a Tonowského přidal také Třinec. Ve třetí třetině se za Třinec prosadili Rusz, Kováč a podruhé v zápase Tonowski. Hosté z Brna ovšem přidali ve třetí části 5 branek. Konečný stav prvního zápasu kvalifikace 5:12 z pohledu domácího Třince.

V neděli 15.9. svěřence trenéra Gorného čekalo druhé utkání kvalifikace, tentokrát s regionálním rivalem Torpédem Havířov a bylo znát že Havířov je favoritem na výhru ve skupině. V první třetině se motor Torpéda rozjížděl a nadělil Třinci dvě branky z holí Foltyna a Vraníka. Ve druhé třetině už jsme viděli, jak rozjeté torpédo nadělilo chlapcům šest branek. Jedinou branku Třince v samotném závěru zápasů z přesilovky střelil Hevera. Torpédo střílelo přesně také ve třetí části zápasu. Prosadilo se pětkrát. Třinec tak prohrál i druhý zápas kvalifikace poměrem 1:13.

FBC Intevo Třinec - FBŠ Hummel Hattrick Brno 5:12
branky: 24. Jakub Szkandera, 31. Daniel Tonowski, 51. Patrik Rusz, 54. Matěj Kováč, 60. Daniel Tonowski - 7. Michal Horák, 11. Adam Klusoň, 17. Vojtěch Hembera, 23. Josef Loučka, 30. Michal Horák, 30. Josef Loučka, 36. Matyáš Gryc, 50. Vojtěch Hembera, 52. Vojtěch Hembera, 57. Vojtěch Hembera, 60. Vojtěch Hembera, 60. Josef Loučka; rozhodčí: Tomáš Fuciman - Jan Galuszka; vyloučení: 2:2; využití: 1:1; diváků: 116; zásahy brankářů: Václav Capko -12 - Ondřej Málek -5; po třetinách: 0:3, 2:4, 3:5

Hodnocení prvního zápasu trenérem Dominikem Gorným: „Na úvod do vyšší ligy jsme měli tu čest poměřit síly s kvalitním týmem, který měl velmi dobře zvládnutou hru na míčku. V tomto jsme dostali lekci a chvíli trvalo, než jsme lépe dokázali soupeřovy útoky mařit. Celkově za nás ale velmi dobré utkáni. Postupem času jsme dokázali zapracovat věci, které jsme chtěli a dát do zápasu naši identitu. Musíme proměňovat gólové šance, do kterých nás soupeř pustí. Pochvala klukům za nasazení a koncentrovanost. Děkuji soupeři za zápas, rodičům za podporu a rozhodčím. Vidíme se zítra!“

FBC Intevo Třinec – Torpedo Havířov 1:13
branky: 57. Filip Hevera - 2. Alex Foltyn, 17. Samuel Vraník, 24. Alex Foltyn, 26. František Benda, 27. Šimon Jandák, 29. Dominik Brückner, 39. Lukáš Galla, 40. Vojtěch Mrowiec, 47. Ondřej Urbančík, 50. Patrik Tichý, 51. Lukáš Galla, 56. Patrik Tichý, 60. Lukáš Galla; rozhodčí: Filip Górny – Adam Langer; vyloučení: 3:4; využití: 1:1; diváků: 203; zásahy brankářů: Václav Capko 17, Šimon Janša 9 - Max Kirschner 19; po třetinách: 0:2, 0:6, 1:5

Hodnocení druhého zápasů trenérem Dominikem Gorným: „Dostali jsme další cennou lekci. Velmi náročný zápas, ve kterém jsme první třetinu dokázali držet vysoké tempo. Pak už ve zbytku zápasu soupeř zabral a my přestali absolutně stíhat. Koncentrace šla dolů a vezlo se to. Děláme moc chyb, které soupeř nekompromisně trestá. Máme na čem pracovat, ale o tom to je. Děkujeme všem, kteří přišli do haly podpořit. Děkujeme soupeři za zápas a rozhodčím za utkání.“

Dorostenci

Také na dorostence čekal domácí zápas v hale STaRS. Původně se měly odehrát dva zápasy, ale kvůli extrémnímu počasí, které zastihlo Českou republiku, Třebíč do Třince nedorazila, a tak se odehrál jen zápas mezi Třincem a Náchodem. První branku diváci v hale viděli až na samotném konci první třetiny. V čase 14:28 se prosadil Tomáš Polok. Také v sedmnácté minutě se prosadil Tomáš Polok a Třinec už vedl 2:0. V čase 24:02 se prosadil hostující Felkl. Dvoubrankové vedení Třinci opět vystřelil Polok a přispal si první hattrick v nové sezoně. Ve třetí třetině na obou stranách padly po tři branky. Za hosty se prosadil Dědek, Siwula a Pačes. Za domácí stříleli Adámek G., Otruba a Adámek T. Zápas skončil poměrem 6:4 pro Třinec.

Florbal Primátor Náchod – FBC Intevo Třinec 4:6
branky: 25. Filip Felkl, 40. Aleš Dědek, 41. Samuel Siwula, 44. Filip Pačes - 15. Tomáš Polok, 17. Tomáš Polok, 28. Tomáš Polok, 36. Gabriel Adámek, 38. Daniel Otruba, 43. Timotej Adámek; rozhodčí: Jakub Palowski – Vít Morkes; vyloučení: 2:3; využití: 1:0; po třetinách: 0:1, 1:2, 3:3

Hodnocení trenéra Martina Cemerka: „První třetina byla vyrovnaná, možná s mírnou převahou Náchoda, což přikládám tomu, že máme mladý kádr, pro dost kluků to byl navíc první zápas v první lize dorostenců. Ve druhé třetině jsme začali hrát naši hru, vynutili si chyby Náchoda a ty trestali. Ve třetí třetině se zápas opět vyrovnal, čemuž odpovídal i výsledek třetiny 3:3. Celkově bych chtěl kluky za vstup do sezóny pochválit za nasazení, koncentraci a náznaky krásných akcí, kterým chybělo jen lepší zakončení, na kterém ještě zapracujeme (zdravím 2. lajnu). Tři body zůstaly doma, což bylo naším cílem, ale nesmíme usnout na vavřínech.“

Ženy „B“

Ženy „B“ v sobotu 14.9. odehrály v Kopřivnici první dva zápasy letošní zápasy proti Hranici a Kopřivnici. V prvním zápase s Hranici padlo prvních pět branek jen z holí třineckých žen. Postupně se trefily dvakrát Podsedníková s Portešovou a jednu branku přidala Roszková. Dvě branky na konci druhé třetiny přidaly také hráčky z Hranic, konkrétně Horková a Posoldová. Zápas skočil ve prospěch Třince 5:2. Ve druhém zápase se za třinecké ženy prosadila hattrickem Podsedníková a dvě branky přidala Podsedníková. Domácí hráčky kontrovaly pěti brankami z holí Svobodové (2x), Milichové a Sýkorové. Také druhý zápas vyhrály ženy „B“ a to poměrem 5:4.

FBC Intevo Třinec B FM – FBC Hranice 5:2
branky: 4. Vendula Podsedníková, 12. Klára Portešová, 12. Vendula Podsedníková, 19. Gabriela Roszková, 21. Klára Portešová - 23. Michaela Horková, 24. Kamila Posoldová; rozhodčí: Roman Dulovec – Jakub Lipovský; vyloučení: 0:0; využití: 0:0; po třetinách: 3:0, 2:2, 0:0

FBC Vikings Kopřivnice – FBC Intevo Třinec B FM 4:5
branky: 11. Petra Svobodová, 12. Petra Svobodová, 20. Petra Milichová, 32. Iva Sýkorová - 17. Vendula Podsedníková, 19. Vendula Podsedníková, 21. Vendula Podsedníková, 25. Klára Portešová, 26. Klára Portešová; rozhodčí: Dennis Richard Martinek – Jakub Lipovský; vyloučení: 0:0; využití: 0:0; po třetinách: 2:0, 1:3, 1:2