Související zápasy

FBC Třinec

Dorostenci bez bodu, dvě kategorie doma a další mládež

Dorostenci v neděli 13.10. odehráli další dva zápasy sezony. Tentokrát vycestovali do Havířova, kde se utkali o body s Torpédem a Chodovem. V neděli na domácí palubovce hrály starší žákyně. Mladší žáci odehráli další své zápasy. Tentokrát vyjeli v sobotu 12.10. do Šumperku, kde odehráli zápasy proti Šternberku a Šumperku. Přípravka odehrála v sobotu 12.10 první turnaj sezony na domácí palubovce. Veteráni v sobotu prohráli svůj první zápas sezony.

Dorost

Dorostenci v neděli 13.10 vyrazili na dva zápasy do Havířova. V prvním zápase narazili na domácí Torpédo. V první třetině se prosadili jen domácí. V šesté minutě poslal do vedení Havířov Maceček. V čase 8:10 hrál Adámek na zemi. Torpédo tuto přesilovku dokázalo využít, pět sekund do konce trestu, z hole Cerejy. Ve druhé třetině Torpédo vzalo za své jméno a začalo střílet góly jako na běžícím páse. V časech 17:20, 18:29, 19:28, 19:52 a 20:25. To už na trenéry Třince bylo moc, a tak si vzali Time-out aby své hráče trošku, po této sprše, uklidnili. Na začátku 24. minuty se podruhé v zápase z přesilovky prosadil Cereja. Dvě a půl minuty do konce druhé části se po deváté prosadili domácí. V poslední minutě druhé třetiny se prosadili poprvé také třinečtí. V čase 29:12 se prosadil Folwarczny. Ve třetí třetině se také jako první prosadili domácí a opět z přesilovky. Poté se v čase 35:02 prosadili z přesilovky také třinečtí. Na 3:10 snižoval v čase 36:03 Bajtek. Poté se za třinecké v 44. minutě prosadili ještě Otruba a Pyszko. Za domácí v té stejně minutě přidal poslední branku v zápase Kožušník. Zápas skončil výsledkem 5:12

Ve druhém zápase narazili na Chodov. Do zápasu vstoupili třinečtí dorostenci lépe a už ve druhé minutě vedli po gólu Bajtka. Poté už v první třetině střílel jen Chodov. V čase 3:35 se prosadil Kuray a v posledních dvou minutách zápasu, přidali branku Budínský a Syrový. Dvě minuty po začátku druhé třetiny dostali třinečtí dorostenci možnost hry 5n3 po dobu dvou minut. Dorostenci v tomto složení hráčů na ploše, jako první inkasovali z hole Zientka, ale pět sekund dokonce dvojnásobné přesilovky jí využil Czudek. Za minutu po něm se prosadil také Polok a Třinec už prohrával jen o jednu branku. To se Chodovu nelíbilo a Jan Juřiš s Ondřejem Syrovým vrátili Chodovu tříbrankové vedení, do konce druhé třetiny, zpět. V 37. minutě bylo nařízeno trestné střílení, ke kterému se postavil Otruba, ale neproměnil. Chodov přidal do konce zápasu ještě tři branky a třinečtí jednu. Zápas skončil výsledkem 4:9.

Torpedo Havířov – FBC Intevo Třinec 12:5
branky: 6. Jakub Maceček, 11. Marc Cereja, 18. Marc Cereja, 19. Tomáš Kubicius, 20. Jiří Kožušník, 20. Tomáš Kršjak, 21. Jakub Maceček, 24. Marc Cereja, 28. Adam Polach, 33. Matěj Varkoček, 37. Dominik Toma, 44. Jiří Kožušník – 30. Benjamin Folwarczny, 36. Jan Szkandera, 37. Jan Bajtek, 44. Daniel Otruba, 44. Viktor Pyszko; rozhodčí: Andrej Bílek – Ondřej Fojt; vyloučení: 3:5; využití: 3:2; diváků: 85; zásahy brankářů: Jakub Tyč 23 – Patrik Kobielusz 5, Matěj Medek 9; po třetinách: 2:0, 7:1, 3:4

FBC Intevo Třinec – FAT PIPE FLORBAL CHODOV 4:9
branky: 2. Jan Bajtek, 20. Filip Czudek, 21. Tomáš Polok, 44. Daniel Otruba – 4. William Mathias Kuray, 14. Vojtěch Budínský, 15. Ondřej Syrový, 19. Ondřej Zientek, 22. Jan Juriš, 29. Ondřej Syrový, 43. Mikuláš Mužík, 44. William Mathias Kuray, 44. Kryštof Synek; rozhodčí: Vít Morkes – Jakub Palowski; vyloučení: 3:2; využití: 1:0; diváků: 66; zásahy brankářů: Matěj Medek 17 – Jindřich Wysoglad 20; po třetinách: 1:3, 2:3, 1:3

Komentář trenéra Martina Cemerka: „Nejprve jsme hráli s Torpédem, za první třetinu si kluci zaslouží pochvalu, kdy jsme hru měli ve vlastních rukou, bohužel nám Torpédo dvakrát uteklo z brejku a nekompromisně trestalo. Ve druhé třetině Havířov převzal iniciativu a hra na míčku se vyrovnala. Škoda pětiminutového výpadku ve 2. třetině, kdy jsme dostali šest gólů, které nakonec byly v zápase rozhodující. Do třetí třetiny kluci dostali pokyn, aby hráli jako by skóre bylo 0:0, hra se opět vyrovnala a my jsme zaslouženě třetí třetinu vyhráli. Výsledek 12:5 je pro nás hodně krutý a rozhodně neodpovídá předvedené hře, rozhodla kvalita v zakončení soupeře. Ve druhém zápase nás čekal Chodov. Do zápasu jsme skočili skvěle, kdy jsme vstřelili první gól, který nás nabudil. Zápas byl velmi vyrovnaný, troufám si říct, že jsme byli více na míčku, bohužel Chodov nekompromisně trestal naše chyby. Na druhém zápase mě mrzí 3 přesilovky, které jsme soupeři v první třetině nabídli, tak kvalitnímu soupeři nemůžeme takový luxus dovolit a zároveň nevyužití naší přesilovky 5 na 3. Naopak bych chtěl vyzvednout výkon Matěje v brance, kdy nás dvě třetiny držel na dostřel, bohužel jsme mu ve třetí třetině nepomohli k lepšímu výsledku, kdy jsme více otevřeli hru ve snaze vyrovnat a soupeř nabízené brejky perfektně proměnil. No nic, bereme cenné zkušenosti, které jsme nasbírali v zápasech a připravíme se, aby vyšší skóre při příštím setkání bylo na naší straně.“

Starší žákyně

V neděli 13.10 na domácí palubovce starší žákyně přivítaly Letku a Olomouc. První zápas hrály žákyně s Letkou. Lépe do zápasu vstoupily žákyně Letky. Už v první minutě se prosadila Staňková. Druhý gól Letky přidala v páté minutě Franěcová. První gól Třince vstřelila v čase 5:54 Lisztwanová. Za půl minuty Letce dvoubrankové vedení vrátila Staňková. Čtvrtou branku v první třetině Letky přidala Friedecká. Do druhé třetiny lépe vstoupily třinecké hráčky. V čase 12:47 se prosadila Ptoszková. Poté se třikrát prosadila Letka. V šestnácté minutě se potřetí v zápase prosadil Třinec, konkrétně Roszková. Na konci druhé třetiny přidala Letka osmou branku z hole Švarcové. Ve třetí třetině se prosadily jen třinecké žákyně, a to na samotném konci třetiny. V čase 34:32 se prosadil Roszková a v čase 35:45 Pfeiferová. Zápas skončil výsledkem 5:8.

Ve druhém zápase narazily žákyně na Olomouc. Lépe do zápasu vstoupily olomoucké hráčky. Na 1:1 vyrovnávala Kramarčiková. Minutu do konce první třetiny se prosadila za Olomouc Hrbáčková. První, kdo se ve druhé třetině prosadil byla Olomouc, ale dvoubrankové vedení jí vydrželo jen dvacet sedm sekund, za Třinec se prosadila Lisztwanová. Za další minutu opět slavily hostky z Olomouce. Začátek 18. minuty a pátý gól do sítě Třince. V půlce zápasu si třinečtí trenéři vzali Time-out a vyplatilo se. Dvacet sekund po oddechovém času se prosadila Roszková a o minutu a půl později Skupinová. To už bylo hodně na olomoucký trenérský štáb a vzal si také oddechový čas. Na konci druhé třetiny se Olomouc prosadila Vyroubalová a do třetí třetiny se šlo za stavu 4:6. Ve třetí třetině se prosadily olomoucké hráčky ještě třikrát a dvakrát se prosadil Třinec. Zápas nakonec skončil 6:9.

FBC Letka Toman Finance Group – FBC Intevo Třinec 8:5
branky: 1. Adéla Staňková, 5. Eliška Franěcová, 7. Adéla Staňková, 10. Nela Friedecká, 14. Julie Hartošová, 15. Julie Kašová, 16. Julie Hartošová, 23. Eliška Švarcová – 6. Karolína Lisztwanová, 13. Eliška Ptoszková, 16. Eliška Roszková, 35. Eliška Roszková, 36. Magda Pfeiferová; rozhodčí: Michal Kroczek – Adam Vašina; vyloučení: 0:2; využití: 0:0; po třetinách: 4:1, 4:2, 0:2

FBS Olomouc – FBC Intevo Třinec 9:6
branky: 3. Elen Trešlová, 12. Anita Hrbáčková, 13. Nela Hlavinková, 14. Karolína Klíčová, 18. Lucie Ošťádalová, 24. Denisa Vyroubalová, 32. Denisa Vyroubalová, 33. Elen Trešlová, 36. Emma Henklová – 9. Klara Kramarčiková, 13. Karolína Lisztwanová, 18. Eliška Roszková, 20. Sofie Skupinová, 35. Klara Kramarčiková, 35. Sofie Skupinová; rozhodčí: Michal Kroczek – Adam Vašina; vyloučení: 0:0; využití: 0:0; po třetinách: 2:1, 4:3, 3:2

Komentář trenérky Lenky Šnajdrové: „Mohli jsme vidět velký progres ve srovnání s předchozím zápasem. Holky svědomitě plnily pokyny, dobře si rozebíraly hráčky, vstřelily poměrně dost branek. Škoda jen, že z toho nakonec nebyly žádné body. Do příště dopilujeme věci, které nám dnes moc nešly a věřím, že další zápas budeme končit s úsměvem.“

Mladší žáci

Mladší žáci v sobotu 12.10. odehráli v Šumperku, další dva zápasy této sezony. V prvním zápase narazili na Šternberk. V tomto zápase padlo 13 branek a zápas byl vyrovnaný, nakonec Třinec vstřelil o jednu branku více než soupeř a vyhrál tento zápas 7:6.

Ve druhém zápasu narazili na domácí Šumperk. Tento zápas byl ještě vyrovnanější než ten první a skončil výsledkem 9:9.

FbC Topgal Šternberk – FBC Intevo Třinec 6:7

Asper Šumperk – FBC Intevo Třinec 9:9

Komentář trenéra Radka Cieslara: „V prvním utkání nás čekal Šternberk. Věděli jsme, že to bude velmi kvalitní utkání. Zejména od druhé poloviny první třetiny jsme byli jednoznačně florbalově kvalitnějším týmem. Na konci utkání soupeř dokázal snížit náš náskok vysokou efektivitou v zakončení. Naším nasazením jsme ale dokázali utkání dotáhnout do vítězného konce, za což bych chtěl ještě jednou pochválit celý tým. V druhém utkání nás čekal domácí tým Šumperk. Do utkání jsme vstoupili, dalo by se říct, smolně. Vytvořili jsme si spoustu šancí, které jsme z části nedokázali proměnit a převážně dostávali branky po individuálních chybách. A tak jsme na konec zaslouženě brali bod za remízu. Z chyb se ponaučíme, budeme stále intenzivně pracovat, abychom příště byli lepší. Děkujeme všem hráčům za předvedený výkon.“

Přípravka

V sobotu 12.10. na domácí palubovce odehrála přípravka svůj první turnaj. V prvním zápase narazili na Slovan Havířov žlutí a na úvod turnaje si přípravka připsala prohru. Náladu si zlepšili proti stejnému týmu, ale tentokrát proti černým a vyhráli 7:2. ve třetím zápasu dne narazili na Dolní Žukov, se kterým si také dokázali poradit. V posledním zápase turnaje narazila přípravka na Paskov. Také tento zápas dokázali vyhrát.

TJ Slovan Havířov žlutí – FBC Intevo Třinec 6:2

TJ Slovan Havířov černí – FBC Intevo Třinec 2:7

FBC Intevo Třinec – TJ Sokol Dolní Žukov 8:1

FBC Intevo Třinec – PASKOV SAURIANS 7:5

Komentář trenéra Rostislava Sabely: „První turnaj přípravky v nové sezóně bych hodnotil kladně až překvapivě dobře na to, že polovina našeho týmu byla poskládaná z úplných nováčků, kteří měli za sebou cca 4 tréninky a hned šli do turnaje. První zápas se kluci seznamovali se systémem, pravidly a tempem turnaje, ale v dalších zápasech už víceméně pochopili oč jde a co po nich s trenéry chceme. Bojovnosti a nasazením Nás velice potěšili.“

Veteráni

Veteráni v sobotu 12.10 odehráli jeden zápas proti FBC ČPP BYSTROŇ GROUP OSTRAVA. První třetina patřila Ostravanům, když vstřelili tři branky. Ve druhé třetině stříleli branky jen třinečtí, konkrétně Němčík a Ščigel Martin. Ve třetí třetině si branky na své hokejky vzali zpátky ostravští hráči a nastříleli pět branek. Zápas nakonec skončil výsledkem 2:8 z pohledu Třince.

FBC ČPP Bystroň Group OSTRAVA – FBC Intevo Třinec 8:2
branky: 3. Otto Kubiš, 5. Otto Kubiš, 7. Otto Kubiš, 26. Martin Both, 27. Tomáš Daniš, 30. Jan Daniš, 31. Tomáš Daniš, 33. Tomáš Daniš - 19. Radek Němčík, 23. Martin Ščigel; rozhodčí: Vít Morkes – Jakub Palowski; vyloučení: 2:0; využití: 0:1; po třetinách: 3:0, 0:2, 5:0